پیام رئیس مرکز آموزش به مناسبت روز دانشجو

۱۶ آذر ماه که از راه می رسد برای جامعه دانشگاهی ایرانی، یادآور آغازی پرشکوه و مقتدرانه از حضور هوشمندانه و اثر بخش دانشگاهیان در رویدادهای حماسی و ماندگار کشور است. در این روز حرکت، تلاش و استبدادستیزی دانشجویان به ویژه ۳ دانشجوی مبارز مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا که خون خود را در این راه نثار کردند، نقطه عطفی برای آگاهی بخشی مردم ایران و آغاز مبارزه با استبداد شد و بی تردید دانشجویان و قشردانشگاهی به عنوان بخش مهمی از مردم، در پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تداوم آن، دوران دفاع مقدس، پیشرفت و بالندگی امروز کشور، نقشی اساسی و تعیین کننده در مسیر دهی به اقشار مختلف جامعه را برعهده داشته اند. به مناسبت روز دانشجو مهندس عسکری خواه رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی پطی پیامی این روز را به دانشجویان و دانشگاهیان تبریک گفتند.

متن پیام به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
همه ساله ۱۶ آذر یادآور ندای آزادی خواهی و استقلال طلبی دانشجویانی است که برعلیه نظام پوسیده و استبدادی پهلوی فریاد زدند و خون گرم و جوشان خود را در رگ‌های فسرده و خواب آلود جامعه جاری و ساری کردند و برای همیشه درس ظلم ستیزی، عزت خواهی و حریت و آزادگی را به نسل جوان دانشجو هدیه دادند. دانشجو وجدان بیدار جامعه است و روز دانشجو، روز رستاخیز اندیشه‏ ها؛ روز علم‏ دوستی و حقیقت‏ پرسی؛ روز انسان‏های فرهیخته و بالنده و روز طلوع اندیشه ‏های نو.
بی تردید دانشجویان عامل موثر رشد و بالندگی جامعه بوده و حضور پررنگ آنان در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و با همان روحیه حق طلبی، پرسشگری و دانش اندوزی می تواند آینده توام با موفقیت کشور را تضمین کند.
اینجانب ضمن گرامیداشت حماسه ۱۶ آذر و یاد و خاطره شهدای عزیز دانشجو این روز را به عنوان نماد آزادگی و استکبار ستیزی دانشجویان که با ایام ولادت خجسته و با برکت پیامبر مهربانی ها حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) مظهر علم و تقوی الهی مقارن شده است، را به تمامی دانشگاهیان و دانشجویان به ویژه دانشجویان مرکز علمی کاربردی کمپرسورسازی تبریز تبریک عرض نموده و امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نامگذاری شده بتوانیم در سایه همدلی و تعامل با حفظ فضای توام با نشاط و پویایی، تکثر و تضارب آرا در محیط‌های علمی و دانشگاهی در جهت پیگیری و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید، ادامه دهنده راه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) وشهدای والامقام باشیم.
                                                                                                                                  وحید عسکری خواه
                                                                                                          رئیس مرکز علمی کاربردی کمپرسورسازی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir