برگزاری اختتامیه جشنواره فضای مجازی در تبریز

آیین اختتام نخستین جشنواره سراسری فضای مجازی از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی برگزار شد. این مراسم با حضور فرماندهان ارشد سپاه، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تبریز و جمعی از خانواده های شهدا و همچنین خانواده شهید والی مقام محسن حججی ۲۶ مهر ماه در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و رفاهی پتروشیمی برگزار شد.
دکتر قالیچی دبیر اجرایی جشنواره سراسری فضای مجازی و رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان آذربایجان شرقی گفت : جشنواره در محورهای دانشجوی انقلابی، تمدن و بیداری اسلامی، مطالبه گری و عدالتخواهی و اقتصاد مقاومتی برگزار شد.۱۵۰ اثر در بخش دانشجو، شهدای دانشجو، اقتصاد مقاومتی، مطالبه گری و موضوع آزاد از دانشگاه‎ های علمی کاربردی کشور به دبیرخانه جشنواره رسیده بود که از صاحبان آنها تجلیل شد.
قالیچی در خصوص ارزش بی شمار و بسیار شهادت ادامه داد: انسان تمام جان و وجود خود را به یک جا نثار خداوند کرده و جسم فانی خود را به دریای بی کران دادار بی دار پیوند می دهد این فرهنگ شهادت طلبی درس بزرگ عاشوراست که دلاورد مردان بی باک و سردارانی چون باکری ها،تجلایی ها و چمران ها،علیپورها و حججی ها را تربیت کرده وتحویل جامعه داده است.
سردار صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا مهمان ویژه این جشنواره بود که تقویت هویت انقلابی و اسلامی ملت ایران را مهم‌ترین راهکار مقابله با استحاله فرهنگی در فضای مجازی اعلام کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اصلی دشمنان در فضای مجازی استحاله فکری و از بین بردن ریشه‌های فرهنگی و اجتماعی ملت ایران است که این کار را با هویت‌سازی انجام می‌دهند بنابراین راه تقابل با این توطئه تقویت هویت انقلابی و اسلامی ملت ایران است
وی بابیان ضرورت برنامه‌ریزی اصولی در فضای مجازی افزود: نسل اول انقلاب اسلامی با مقاومت و ایثار با خلق حماسه تن در برابر تانک به دشمن اجازه تصرف سرزمین ایران را ندادند و اکنون نسل دوم و سوم انقلاب به ویژه دانشجویان نباید به دشمن اجازه تصرف افکار و اذهان را بدهند.
رونمایی از تندیس شهیدان حججی، نومی گلزار و محرم علیپور ، رونمایی از کتاب شهدای دانشجوی آذربایجان شرقی و همچنین رونمایی از تمبر جشنواره فضای مجازی و رسانه از برنامه های جنبی جشنواره بود.
۴۵۰۰ دانشجوی شهید در کشور وجود دارد که ۷۸ نفر آنها مدافع حرم هستند و از این تعداد ۲۳۵ دانشجوی شهید در آذربایجان شرقی است که ۸ نفر آنها مدافع حرم بوده اند.
در این جشنواره از خانواده های شهید حججی، نومی گلزار، علیپور، روشن رای و رضایی هم تجلیل شد.درکل ۱۵۰ اثر فاخر به این جشنواره ارسال گردیده بود که پس از داوری ۱۶ اثر به عنوان آثار برگزیده و پنج اثر به کسب رتبه برتر نائل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://www.20script.ir